Někdo si myslí, že je to bláhové, ale já osobně věřím, že je třeba něco dělat. Dlouhodobě řešíme a já osobně řeším, jak se postavit proti rostoucí cenzuře a omezování nebo ustanovování takzvané „pravdy“ velkými technologickými společnostmi: Twitter, Google (vlastnící YouTube), Facebook atd.

Trvá to dlouho, protože jsme si vybudovali mnohá spojení a podnikání na těchto platformách, ale držím se přesvědčení, že je třeba oslabit ty, kteří ohrožují svobodu informací, jsou nakloněni cenzuře a vytváření „ministerstva pravdy“ (odkaz na knihu 1984 od G. Orewella) nebo „Hvězdné komory“ *.

Odcházíme z YouTube na Youmaker

Proto jako redakce ET ČR odcházíme z YouTube k 1. únoru 2022. Spustili jsme vlastní video-sekci, která běží na platformě Youmaker
https://www.epochtimes.cz/videogalerie/

Youmaker: https://www.youmaker.com/

Odcházíme od Google

Osobně jsem přestal využívat vyhledavač Google a přešel jsem na vynikající DuckDuckGo: https://duckduckgo.com/

Motivuji své známé a členy redakce, ale také DuckDuck využívali. Nesbírá o uživateli informace a nefiltruje vyhledávání. Můžete sami porovnat, co vám nabídne vyhledavač Google na určité klíčové slovo a co vám nabídne DuckDuckGo.

Tak ruším svoji e-mailovou schránku na G-mailu (od Googlu) a přešel jsem na Seznam.cz.

Chtěl jsem podpořit český seznam a používal jsem několik měsíců internetový browser Seznamu, ale v určitých operacích se mi stále zasekával. Proto jsem nakonec nainstaloval Brave a jsem spokojený. Nesbírá o mě informace a snadno jsem si v něm nastavil DuckDuckGo jako hlavní vyhledavač.

Brave: https://brave.com/

Otevíráme účet na GETTR

Osobně jsem si otevřel profil na platformě GETTR, se záměrem postupně opustit Facebook: https://gettr.com/user/milan_kajinek

Jako redakce jsme taktéž vytvořili na GETTRu profil: https://gettr.com/user/epochtimescz

Za platformou GETTRem stojí Jason Miller, americký komunikační stratég a politický poradce. Miller je výkonným ředitelem společnosti GETTR. Za aplikací stojí vývojářská společnost Chainnov, Inc. (zdroj)

Bláhové nebo rozumné?

Možná je to pro někoho bláhové počínání, ale alespoň reaguji a reagujeme jako redakce na to, co se děje.

A co myslíte vy? Jak by se to mělo řešit?


POZNÁMKA: * Soud Hvězdné komory (anglicky Star Chamber) byl mimořádný soudní dvůr v Anglii 16. století. Jeho členové byli lordi, kancléři a další vysocí královští úředníci. Tento soud nebyl vázán zákonem, a tak brzy začal sloužit jako nástroj k likvidaci odpůrců absolutistických panovníků. Jeho činnost byla dokonce srovnávána s inkvizicí. V roce 1641 byl soud na nátlak opozice zrušen, zvláště kvůli regulaci tisku. Tím byla v Anglii zrušena cenzura.